TPL_OFFCANVAS_EMPTY_ERROR

Spotkanie opłatkowe

 

W tym roku spotkanie opłatkowe w naszej placówce obchodzone było w sposób szczególny. Dzień 20 grudnia 2012r. na długo zapisze się w pamięci uczestników spotkania, wśród których znaleźli się uczestnicy i pracownicy ŚDS, uczestnicy projektu „Gmina Równych Szans”, oraz dzieci i pracownicy Świetlicy Socjoterapeutycznej Sawinie.

Atmosfera świąteczna udzielała się wszystkim. Na początku spotkania odczytano fragment ewangelii mówiącej o narodzinach Pana Jezusa i odmówiono modlitwę. Następnie łamano się opłatkiem i składano sobie wzajemne życzenia. Później prowadzono rozmowy na temat obchodów świąt Bożego Narodzenia, przygotowywanych potraw wigilijnych i świątecznych. Wspominano również miłe i wyjątkowe chwile, które wydarzyły się w bieżącym roku.

Spotkanie to było również okazją do podsumowania działań prowadzonych w ramach projektu,, Gmina Równych Szans”. Nie zabrakło podziękowań dla uczestników projektu za ich zaangażowanie w owocną współpracę podczas trwania działań terapeutycznych.

Miłym gestem było przekazanie wszystkim gościom spotkania folderu pt.,, Galeria Możliwości”, w którym zamieszczone są zdjęcia prac wykonanych podczas spotkań projektowych.

Uczestnicy mieli również okazję do degustacji potraw wykonanych w ramach zajęć kulinarnych. Na stole pojawiły się dania postne, które związane są z tradycją świat Bożego Narodzenia i na stałe wpisuje się w meni spotkania wigilijnego. Wśród przygotowanych potraw były: sałatka śledziowa, kluski z makiem, barszcz czerwony z uszkami, sałatka śledziowa z czerwonymi burakami, ryba po grecku oraz sałatka wielowarzywna, która została samodzielnie wykonana przez jedną z uczestniczek Środowiskowego Domu w Sawinie i jako danie tradycyjne przygotowywane jest na tą okazję.

Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy. Dopełnieniem tak miłej i wspaniałej atmosfery było wspólne śpiewnie kolęd i pastorałek. Na twarzach uczestników spotkania malował się szczery uśmiech.

Życzymy, więc by w Nowym 2013  Roku każdy dzień był tak ciepły i serdeczny jak ten dzisiejszy, by gorąca atmosfera rozpalała nadzieję na lepsze jutro i rozjaśniała drogę dalszego życia.

Nasz profil Facebook

Godziny pracy

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piatek 07:30 - 15:30
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Imieniny

Wczoraj: Luby Waclawa
Dzisiaj: Michala Michaliny
Juto: Wery
Pojutrze: Danuty Remigiusza

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.