Sawin, ul. Rynek 18a 82 567 34 05 sds@sawin.pl

I Jarmark Aktywności Kobiet w Żmudzi

27 lipca 2014 roku  na boisku przy Szkole Podstawowej w Żmudzi odbył się „Jarmark aktywności kobiet”, którego organizatorami byli Wójt Gminy Żmudź i Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA. Celem jarmarku była prezentacja działalności społecznej i kulturalnej Kobiet gmin powiatu chełmskiego.

W programie były m. in. występy zespołów ludowych,  turniej o Puchar Wójta Gminny Żmudź w strzelaniu z Paintballa, konkurs na najciekawsze stoisko promocyjne, konkurs plastyczny dla dzieci, konkurs wiedzy ekologicznej, konkursy sprawnościowe oraz  prezentacja projektu „Sieć wsparcia partycypacji kobiet na terenach wiejskich” oraz Klubu Integracji Społecznej działającego przy Stowarzyszeniu Stella.

Ponadto prezentowane była róznoradna działność kobiet z terenu powiatu chełmkiego regionalnych. Gminę Sawin reperezntowali:  Środowiskowy Dom Samopomocy w Sawinie, Świetlica Socjoterapeutyczna w Sawinie, Agnieszka Myszka z Koła Gospodyń Wiejskich w Czułczycach oraz Jan Koguciuk twórca ludowy z Łukówka. Ponadto stoisko gastronomiczne przygotowała Spółdzielnia Socjalna Vita Solis z Sawina. Jednym z odwiedzających i nabywców naszych pamiątek okazał się doc. dr Jan Harasymowicz obecnie Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Poprzednio 25 lat pracował w Meksyku gdzie piastował funkcję zarządcy klubami sportowymi. Z rozmowy wynikło, że p. Harasymowicz w latach powojennych mieszkał w Sawinie, a jago ojciec miał zakład zegarmistrzowski przy ul. Rynek. Miło nam było gościć „Sawiniaka” i wspominać ówczesny Sawin.


 

Nasz profil Facebook

Godziny pracy

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piatek 07:30 - 15:30
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Imieniny

Wczoraj: Kariny Gustawa
Dzisiaj: Lidii Augusta
Juto: Dominika Jana
Pojutrze: Marii Oswalda

Odwiedza nas 878 gości oraz 0 użytkowników.